Seinät tekevät rakennuksen.
Laptitec tekee siitä toimivan.

Haluamme toteuttaa tiloihisi parhaat elämisen puitteet

Laptitec suunnittelee ja toteuttaa LVIAS-järjestelmät kerros- ja rivitalokohteisiin sekä liike- ja palvelutilojen uudis- ja saneerauskohteisiin. Ratkaisumme palvelevat rakentajan, omistajan ja käyttäjän tarpeita, mikä varmistaa kohteeseesi kustannustehokkaat ja toimivat talotekniset ratkaisut.    

Meitä on kasvava ammattilaisten joukko, jota myös koulutamme aktiivisesti. Kumppaniyrityksemme ovat rakentamisen ammattilaisia, joita yhdistävät korkeat laatutavoitteet, työmaatoiminnan hallinta ja yhteistyön arvostus. Haemme jatkuvasti myös uusia ammattirakentajakumppaneita asiakkaiksemme ja toimittajiksemme. 

Näistä meidät tunnetaan

  • tarjoamme talotekniikan kokonaisvaltaiset, läpi elinkaaren kantavat ratkaisut
  • saat samasta paikasta kaiken mitä tarvitset: asiantuntemuksen, suunnittelun, hinnoittelun, toteutuksen ja dokumentoinnin
  • ymmärrämme koko rakentamisen ketjun sekä yhteistyön merkityksen
  • toteutamme ennakkoluulottomasti sopimusmalleja, jotta saat koko suunnittelun ja tuotannon yhdeltä, osaavalta toimittajalta

Kysy lisää toimivaksi todetusta konseptistamme!

Palvelemme rakentajaa, omistajaa ja käyttäjää

Rakentajalle

Työn laatua
Sujuvuutta
Kumppanuutta

Omistajalle

Ajanmukaista tekniikkaa
Tuottavuutta
Ylläpidon helppoutta

Käyttäjälle

Toimivuutta
Viihtyisyyttä
Turvallisuutta

“Joustavaa, jouhevaa ja ajantasaista yhteistyötä”

Meillä on useita kumppaneita sähköurakointiin liittyen ja toimimme mielellämme hyväksi todettujen yritysten kanssa. Laptitecin kanssa pysymme tilanteen tasalla työmaiden tapahtumista ja tiedämme, että työt tehdään vaaditulla laatuasteella. Yhteistyö on joustavaa, jouhevaa ja ajantasaista, R4 Korjausurakoinnin myyntijohtaja Oskari Lemmetty toteaa.

Tutustu muihin toteuttamiimme kohteisiin

Ota yhteyttä

Mikko Alakorva

Avainasiakaspäällikkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
Etelä-Suomi
040 451 3589
mikko.alakorva@laptitec.fi

Patrick Ollas

Avainasiakaspäällikkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
Etelä-Suomi
050 529 4669
patrick.ollas@laptitec.fi

Mika Kauppila

Tuotantopäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 563 3753
mika.kauppila@laptitec.fi

Lasse Impiö

Liiketoimintajohtaja
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 450 7023
lasse.impio@laptitec.fi

Joonas Anttila

Suunnittelujohtaja
050 303 4994
joonas.anttila@laptitec.fi

Tatu Lehto

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 595 4751
tatu.lehto@laptitec.fi

Lauri Kokko

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 451 6382
lauri.kokko@laptitec.fi

Tomi Pitkänen

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 596 1141
tomi.pitkanen@laptitec.fi

Kari Vääräniemi

Projektipäällikkö, sähkö
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
040 023 2566
kari.vaaraniemi@laptitec.fi

Seppo Plattonen

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
046 920 0809
seppo.plattonen@laptitec.fi

Kai Graf

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 504 4231
kai.graf@laptitec.fi

Ville Tuomaala

Projektipäällikkö, LVI
Asunnot, liiketilat ja palvelutilat
050 384 4979
ville.tuomaala@laptitec.fi