Tehdään yhdessä toimiva arki

Jo yli 3000 perhettä asuu pientalossa, jonka talotekniikkaa Laptitec on ollut toteuttamassa.

Kokonaisvaltaiset LVIS-palvelut suunnittelusta asennukseen ympäri Suomen

Laptitec tarjoaa kumppaniyrityksilleen LVIS-palveluja suunnittelusta asennukseen ympäri Suomen. Kohteitamme ovat talotehtaiden yksittäiset omakotitalot sekä rakennusliikkeiden rivitalohankkeet ja aluerakentamiskohteet. Tavoitteenamme on kaikkia osapuolia palveleva kumppanuus, jossa yhteiset prosessit johtavat parhaaseen mahdolliseen lopputulokseen.

Aloitus
Hankkeen alussa varmistamme toimitussisällön mukaisten tuotteiden sopivuuden kohteeseen ja teemme tarvittavat tilavaraukset.

Suunnittelu
Teemme toimitussisällön mukaiset suunnitelmat yhteistyössä asiakkaan ja loppuasiakkaan kanssa.

Asennus
Toteutamme kohteen sovitussa aikataulussa.

Luovutus
Lopuksi luovutamme kohteen ja annamme loppukäyttäjälle käytönopastuksen.

Toteutamme lähes jokaiseen urakoimaamme kohteeseen myös valuvalmistelutyöt, mikä helpottaa työmaan johtamista. Kysy lisää toimivaksi todetusta konseptistamme!

Palvelemme rakentajaa, omistajaa ja käyttäjää

Rakentajalle

Työn laatua
Sujuvuutta
Kumppanuutta

Omistajalle

Ajanmuikaista tekniikkaa
Tuottavuutta
Ylläpidon helppoutta

Käyttäjälle

Toimivuutta
Viihtyisyyttä
Turvallisuutta

“Olemme olleet aidosti tyytyväisiä saamaamme palveluun”

Mittakodit Oy on vuonna 2005 perustettu rakennusalan yritys, joka tekee rivi-, pari- ja omakotitaloja pääkaupunkiseudulla. Yritys hyödyntää työmaillaan runsaasti eri aliurakoitsijoita ja sähkötöiden teettämisessä Mittakodit on luottanut jo seitsemän vuoden ajan meidän osaavaan palveluumme.

Tutustu muihin toteuttamiimme kohteisiin

Ota yhteyttä

Timo Mäenpää

Liiketoimintajohtaja
Pientalot
050 567 6028
timo.maenpaa@laptitec.fi

Erkki Leppälä

Suunnittelupäällikkö, sähkö
Pientalot
044 012 3681
erkki.leppala@laptitec.fi

Sampo Kalliokoski

Työnjohtaja, sähkö
Pientalot, Etelä-Suomi
040 450 9878
sampo.kalliokoski@laptitec.fi

Eemeli Lyytikäinen

Työnjohtaja, sähkö
Pientalot, Etelä-Suomi
040 450 7030
eemeli.lyytikainen@laptitec.fi

Marko Katainen

Työnjohtaja, sähkö
Pientalot, Keski-Suomi
040 579 8413
marko.katainen@laptitec.fi

Antti Heikkilä

Työnjohtaja, sähkö
Pientalot, Pohjois-Suomi
050 569 1040
antti.heikkila@laptitec.fi

Lauri Nevalainen

Työnjohtaja, LVI
Pientalot, Etelä-Suomi
050 322 3632
lauri.nevalainen@laptitec.fi

Samuli Laitinen

Työnjohtaja, LVI
Pientalot, Etelä-Suomi
050 521 0504
samuli.laitinen@laptitec.fi

Sasu Rasila

Työnjohtaja, LVI
Pientalot, Keski-Suomi
050 324 0026
sasu.rasila@laptitec.fi

Jouni Riepula

Työnjohtaja, LVI
Pientalot, Pohjois-Suomi
050 329 3320
jouni.riepula@laptitec.fi

Ohto Erkola

Työnjohtaja, LVI
Pientalot, Etelä-Suomi
050 355 3569
ohto.erkola@laptitec.fi